Witamy w biurze prasowym Magazynu Akademickiego "Koncept"- największego miesięcznika studenckiego
koncept.biuroprasowe.pl
E-nauczenie, rewolucja czy ewolucja?
Czy wiesz, że prawie każdy, kto korzysta z komputera, ukończył jakiś rodzaj e-learningu? Być może nazywało się to szkoleniem internetowym, nauką online lub szkoleniem komputerowym, ale wszystko to można zaliczyć do kategorii e-learningowej. E-nauczanie to szybko rozwijająca się branża, której początki możemy prześledzić od lat 80. XX wieku, a nawet znacznie wcześniej (w formie kształcenia na odległość i kursów telewizyjnych).
Edukacja
2020-03-22, 20:03
Studia - teoria czy praktyka? - czym są studia dualne
W Polsce coraz częściej w mediach pojawia się zarzut, że uniwersytety nie są wystarczająco praktyczne. Wyższym uczelniom zarzuca się przekazywanie wiedzy głównie teoretycznej. Na banerach reklamowych prywatnych ośrodków czytamy, że dana „uczelnia przygotowuje studentów do wejścia na rynek pracy poprzez efektywne łączenie teorii z praktyką”. Praktyka jest więc słowem kluczowym, podnoszonym zarówno przez studentów, jak i część wykładowców.
Edukacja
2019-10-30, 09:46
Ważne terminy na studiach — o czym pamiętać, żeby nie wpaść w kłopoty
Uczelnia to zupełnie inny świat niż szkoła średnia, a każdy student musi sam zadbać
o swoje interesy. Mając świadomość funkcjonowania wielu nowych reguł i zwyczajów akademickich, przede wszystkim należy pamiętać, że szkoła wyższa nie ogląda się na spóźnialskich i zobowiązuje do respektowania ustalonej przez siebie organizacji roku akademickiego oraz wielu wewnętrznych terminów. O czym nie mogą zapominać studenci?
Edukacja
2019-10-10, 15:31
Dobre praktyki w szkołach wyższych w obliczu nowej ustawy (Pakt dla Nauki)
Rocznica obowiązywania Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce już bardzo blisko, uczelnie walczą nieustannie z procesem jej wdrażania, a Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapowiada, że część przepisów Konstytucji dla Nauki wymaga korekty.
Edukacja
2019-10-10, 15:28
Świat wyścigów na wyciągnięcie ręki
Wyścigi samochodowe to sport niezwykle drogi, dlatego mogą się nim cieszyć tylko nieliczni. Na szczęście mają swoje tanie substytuty – symulatory wyścigów, które bardzo skutecznie odzwierciedlają rzeczywistą jazdę autami wyczynowymi. I co najlepsze – dostępne są na wyciągnięcie ręki.
Edukacja
2019-10-10, 15:24
Nasz narodowe "Śpiewniki domowe"
Kręć się kręć wrzeciono, wić się tobie, wić! Ta pamięta lepiej, czyja dłuższa nić!” - popularny refren ,,Prząśniczki” wielokrotnie śpiewaliśmy w szkołach i słyszeliśmy na koncertach. Jest to jedna z setek pieśni, jakie skomponował Stanisław Moniuszko z nadzieją, aby ,,to co jest narodowe, krajowe, miejscowe, co jest echem dziecinnych naszych przypomnień, nigdy mieszkańcom ziemi na której się urodzili i wzrośli, podobać się nie przestało” .
Edukacja
2019-09-20, 16:07
Moda na Moniuszkę wciąż trwa! (cz. I)
Koncerty, wystawy, spektakle słowno - muzyczne i teatralne, promocje książek, projekcje filmów, happeningi - uroczyste obchody dwusetnych urodzin Stanisława Moniuszki trwają już dziewiąty miesiąc! Okazja ku temu jest wyjątkowa, gdyż na podobny, okrągły jubileusz trzeba będzie poczekać następne sto lat!
Edukacja
2019-09-09, 16:00
Balety autorstwa Stanisawa Moniuszki
Balet to wyższa forma sztuki? Wśród dzieł Stanisława Moniuszki i ta forma działalności artystycznej nie została pominięta. Choć głównie mówi się o nim w kontekście opery narodowej, ogromnego zbioru pieśni czy inspiracji motywami ludowymi, warto przypomnieć balety, które zawdzięczamy temu wybitnemu kompozytorowi.
Edukacja
2019-08-28, 13:30
Moniuszko jako twórca opery narodowej
Wybity polski twórca, który wszechstronne wykształcenie zdobyte w kraju i za granicą przełożył na kompozycje, w których ogromne znaczenie miały rodzime melodie, rytmy polskich tańców czy inspiracje folklorem.
Edukacja
2019-08-02, 15:27
Paria
Premiera ostatniej ukończonej przez Stanisława Moniuszkę opery pod tytułem „Paria” miała miejsce 11 grudnia 1869 roku w Warszawie. Koncepcja jej stworzenia narodziła się dziesięć lat wcześniej pod wpływem tragedii „Le Paria” napisanej przez francuskiego, przychylnego Polsce poetę Casimira Delavigne’a. Opera Giuseppe Verdiego pt. „Nieszpory Sycylijskie”, zainspirowana dziełem Delavigne’a odniosła znaczny sukces i być może dlatego również Moniuszko zdecydował się podążyć tym śladem. Libretto Parii napisał, tak jak w przypadku Strasznego Dworu i Verbum Nobile Jan Chęciński. Zmodyfikował on francuski pierwowzór przekształcając go z pięciu aktów w trzy plus prolog.
Edukacja
2019-07-15, 12:47
Halka – najsłynniejsza polska opera
„Halka” to jedno z największych dzieł polskiej kultury. Jest to opera, którą w mniejszym lub mniejszym stopniu powinien kojarzyć każdy. Bez wątpienia należy do kamieni szlachetnych w ogrodzie dokonań ojca polskiej opery, czyli Stanisława Moniuszki. Z pewnością warto dowiedzieć się o niej nieco więcej.
Edukacja
2019-07-01, 12:46
koncept.biuroprasowe.pl
Straszny dwór - historia słynnej opery
Jedno z największych dzieł polskiego kompozytora, dyrygenta, pedagoga i organisty, Stanisława Moniuszki. Opera stanowiąca kwintesencję naszej kultury, która powstała z konieczności. Jakiej? Ku pokrzepieniu serc, by dać wiarę narodowi. Poznajcie historię „Strasznego dworu”.
Edukacja
2019-06-26, 10:25
O Stanisławie Moniuszce słów kilka
„Postać i ułożenie Moniuszki były bardzo niepospolite... Wzrostu był miernego, a nawet bardziej niskiego [...]. Oczy błękitne, trochę zezowate, małe, lecz pełne wyrazu. One to głównie nadawały fizjognomii tę cechę wysokiej inteligencji i zapału, która go tak wyróżniała od innych [...]. W obejściu się ze wszystkimi był nadzwyczaj grzecznym i delikatnym, w towarzystwie miał maniery dystyngowane, znamionujące wielkie obycie się ze światem, lecz zarazem i wielką skromność”.
Edukacja
2019-06-25, 14:48
Degradacja kultur tradycyjnych, czyli kiedy postęp wkracza na siłę
Kultura tradycyjna, prymitywna, występująca u ludów zamieszkujących obszary odcięte od wpływów kultur wysokorozwiniętych zdaje się w dzisiejszych czasach widocznie przekształcać. Społeczności tradycyjne, które współcześnie żyją jeszcze w formie osadniczej, trudniąc się pracami rolniczymi, jednocześnie nie wykazując większej ruchliwości przestrzennej, dzisiaj ulokowane powinny być w procesie zmian. Zmian, które wymusza na nich napierająca współczesność.
Edukacja
2019-05-29, 14:04
Dane biometryczne – jak umożliwiają weryfikację tożsamości?
Identyfikacja konkretnej osoby to nie tylko podanie imienia, nazwiska czy numeru PESEL. Istnieje grupa dodatkowych danych, które pozwalają bardzo skutecznie rozpoznać ludzi na podstawie cech fizycznych, fizjologicznych czy behawioralnych. Jak to działa?
Edukacja
2019-05-22, 13:57
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy | Zgoda cookies
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.